Harwin Inc. M50-3104145
M50-3104145 picture photo
Mfg. Part Number
M50-3104145
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
41+41 DIL SMT VERT SOCKET
Datasheet Download
M50-3104145.pdf
Availability of M50-3104145
QUANTITY
M50-3104145 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-3104145
Internal Part NumberEIS-M50-3104145
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesArcher M50
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions82
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.173" (4.40mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-3104145
Related LinksM50-3, M50-3104145 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-3104145 Details Description
Related parts for M50-3104145
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 25POS 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 25POS .050 THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
NBC MOLDED PARTS datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 520MA 2.34 OHM datasheet.pdf