Harwin Inc. M50-3151542
M50-3151542 picture photo
Mfg. Part Number
M50-3151542
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM SMD AU 30POS
Datasheet Download
M50-3151542.pdf
Availability of M50-3151542
QUANTITY
M50-3151542 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-3151542
Internal Part NumberEIS-M50-3151542
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Featured ProductArcher M50 Connectors
Standard Package31
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.085" (2.16mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-3151542
Related LinksM50-3, M50-3151542 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-3151542 Details Description
Related parts for M50-3151542
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 0.0015 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf