Harwin Inc. M50-3202645
M50-3202645 picture photo
Mfg. Part Number
M50-3202645
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
26+26 DIL HORIZ SOCKET
Datasheet Download
M50-3202645.pdf
Availability of M50-3202645
QUANTITY
M50-3202645 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-3202645
Internal Part NumberEIS-M50-3202645
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesArcher M50
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.136" (3.45mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-3202645
Related LinksM50-3, M50-3202645 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-3202645 Details Description
Related parts for M50-3202645
IC MONITOR RESET 2.31V SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 58A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf