Harwin Inc. M50-4803445
M50-4803445 picture photo
Mfg. Part Number
M50-4803445
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
34+34 DIL HORIZ SHRD PIN HDR
Datasheet Download
M50-4803445.pdf
Availability of M50-4803445
QUANTITY
M50-4803445 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-4803445
Internal Part NumberEIS-M50-4803445
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Male Pins
SeriesArcher M50
PackagingTube
Connector TypeShrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Molding Height Above Board0.222" (5.65mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-4803445
Related LinksM50-4, M50-4803445 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-4803445 Details Description
Related parts for M50-4803445
DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD4 datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 258.3VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.01% 1/10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 30A SCREW TERM datasheet.pdf
RAIN HOOD USE W/ PF25 30 32 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-9 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V TO249 datasheet.pdf