Harwin Inc. M50-4804045
M50-4804045 picture photo
Mfg. Part Number
M50-4804045
Brief Description
40+40 DIL HORIZ SHRD PIN HDR
Datasheet Download
M50-4804045.pdf
Availability of M50-4804045
QUANTITY
M50-4804045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-4804045
Internal Part NumberEIS-M50-4804045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Connector TypeShrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Molding Height Above Board0.222" (5.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-4804045
Related LinksM50-4, M50-4804045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-4804045 Details Description
Related parts for M50-4804045
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK SLICER ZD BUFFER 28SSOP datasheet.pdf
LED SHUEN 3W HI POWER BLUE SMD datasheet.pdf
7074-1 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 3 BK 6 IN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 25 OHM 1W .05% AXIAL datasheet.pdf