Micron Technology M50FW080K5TG
M50FW080K5TG picture photo
Mfg. Part Number
M50FW080K5TG
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32PLCC
Datasheet Download
M50FW080K5TG.pdf
Availability of M50FW080K5TG
QUANTITY
M50FW080K5TG Order Process
Ship out your order
Specifications of M50FW080K5TG
Internal Part NumberEIS-M50FW080K5TG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (11.35x13.89)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50FW080K5TG
Related LinksM50FW0, M50FW080K5TG Datasheet, Micron Technology Distributor
M50FW080K5TG Details Description
Related parts for M50FW080K5TG
REG SW 15.0V 1A SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT 50POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK DISC 8-24AWG GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf