Micron Technology M50FW080N5TG
M50FW080N5TG picture photo
Mfg. Part Number
M50FW080N5TG
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 40TSOP
Datasheet Download
M50FW080N5TG.pdf
Availability of M50FW080N5TG
QUANTITY
M50FW080N5TG Order Process
Ship out your order
Specifications of M50FW080N5TG
Internal Part NumberEIS-M50FW080N5TG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case40-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package40-TSOP (10x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50FW080N5TG
Related LinksM50FW0, M50FW080N5TG Datasheet, Micron Technology Distributor
M50FW080N5TG Details Description
Related parts for M50FW080N5TG
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.8A 102 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MT9M034I12STCD datasheet.pdf
FIRE RTRDNT 2-PORT 0.6" GROMMET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 570MA 528 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf