Harwin Inc. M52-5000945
M52-5000945 picture photo
Mfg. Part Number
M52-5000945
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
09 SIL VERT SOCKET 4.6MM
Datasheet Download
M52-5000945.pdf
Availability of M52-5000945
QUANTITY
M52-5000945 Order Process
Ship out your order
Specifications of M52-5000945
Internal Part NumberEIS-M52-5000945
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesArcher M52
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.181" (4.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M52-5000945
Related LinksM52-5, M52-5000945 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M52-5000945 Details Description
Related parts for M52-5000945
VARISTOR 35V 280A 1210 datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 16 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 0.5W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf