Harwin Inc. M52-5003145
M52-5003145 picture photo
Mfg. Part Number
M52-5003145
Brief Description
31 SIL VERT SOCKET 4.6MM
Datasheet Download
M52-5003145.pdf
Availability of M52-5003145
QUANTITY
M52-5003145 Order Process
Ship out your order
Specifications of M52-5003145
Internal Part NumberEIS-M52-5003145
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Connector TypeReceptacle
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.181" (4.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M52-5003145
Related LinksM52-5, M52-5003145 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M52-5003145 Details Description
Related parts for M52-5003145
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 1A PLCC datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf