Vishay/Dale M55342E04B12E0RWS
M55342E04B12E0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E04B12E0RWS
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342E04B12E0RWS.pdf
Availability of M55342E04B12E0RWS
QUANTITY
M55342E04B12E0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E04B12E0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E04B12E0RWS
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E04B12E0RWS
Related LinksM55342E0, M55342E04B12E0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E04B12E0RWS Details Description
Related parts for M55342E04B12E0RWS
POWER CABLE DISC DRIVE 5.25" datasheet.pdf
RES 800 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TLC5924 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
JUPITER SL869 GNSS RX MOD datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 7A 20 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf