Vishay/Dale M55342E06B127BRT0
M55342E06B127BRT0 picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B127BRT0
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B127BRT0.pdf
Availability of M55342E06B127BRT0
QUANTITY
M55342E06B127BRT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B127BRT0
Internal Part NumberEIS-M55342E06B127BRT0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B127BRT0
Related LinksM55342E0, M55342E06B127BRT0 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B127BRT0 Details Description
Related parts for M55342E06B127BRT0
IC OPAMP CFA 1.9GHZ SOT23-8 datasheet.pdf
SW LEVER SPDT 15A SILVR QC 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 130 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
INSERT MALE 25POS+1GND WIRE WRAP datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf