Vishay/Dale M55342E06B130BRWS
M55342E06B130BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B130BRWS
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B130BRWS.pdf
Availability of M55342E06B130BRWS
QUANTITY
M55342E06B130BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B130BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B130BRWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B130BRWS
Related LinksM55342E0, M55342E06B130BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B130BRWS Details Description
Related parts for M55342E06B130BRWS
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM datasheet.pdf
IC PHASE LOCKED LOOP 16-TSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/12/180FLF 3.2BK datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 115V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB SOC RA CLOSE THR datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf