Vishay/Dale M55342E06B84B5RWS
M55342E06B84B5RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B84B5RWS
Brief Description
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 0.15W 0805
Datasheet Download
M55342E06B84B5RWS.pdf
Availability of M55342E06B84B5RWS
QUANTITY
M55342E06B84B5RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B84B5RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B84B5RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B84B5RWS
Related LinksM55342E0, M55342E06B84B5RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B84B5RWS Details Description
Related parts for M55342E06B84B5RWS
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 2KW datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SILVER 250' datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 500K 16MSOP datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 10 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
IC BUS TRCVR 3-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
LED 3535L 2700K 80CRI WARM WHITE datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf