Vishay/Dale M55342E09B100DRWS
M55342E09B100DRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E09B100DRWS
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
M55342E09B100DRWS.pdf
Availability of M55342E09B100DRWS
QUANTITY
M55342E09B100DRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E09B100DRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E09B100DRWS
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2512
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E09B100DRWS
Related LinksM55342E0, M55342E09B100DRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E09B100DRWS Details Description
Related parts for M55342E09B100DRWS
FIXED IND 82MH 11MA 618 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 384-BGA datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 3KV X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE PIN datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 305W TO-247AC datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf