Vishay/Dale M55342E12B105BRWS
M55342E12B105BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B105BRWS
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B105BRWS.pdf
Availability of M55342E12B105BRWS
QUANTITY
M55342E12B105BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B105BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B105BRWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B105BRWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B105BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B105BRWS Details Description
Related parts for M55342E12B105BRWS
IC DSP FIXED PT 144-BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 39 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC PCI SW 64LANE 16PORT 1156BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER RA 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 850MA 380 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 3.97A 19 MOHM datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
ROLLER CAGE, BEARING, TYPE AC, S datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf