Vishay/Dale M55342E12B698ARWS
M55342E12B698ARWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B698ARWS
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B698ARWS.pdf
Availability of M55342E12B698ARWS
QUANTITY
M55342E12B698ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B698ARWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B698ARWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B698ARWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B698ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B698ARWS Details Description
Related parts for M55342E12B698ARWS
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
RES KIT 4.7K-100K 1/16W 310PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Lighting 32-SOP datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 434MA 1.1 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf