Vishay/Dale M55342H04B499BRWS
M55342H04B499BRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H04B499BRWS
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342H04B499BRWS.pdf
Availability of M55342H04B499BRWS
QUANTITY
M55342H04B499BRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H04B499BRWS
Internal Part NumberEIS-M55342H04B499BRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H04B499BRWS
Related LinksM55342H0, M55342H04B499BRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H04B499BRWS Details Description
Related parts for M55342H04B499BRWS
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN TERM PHD CRIMP 22-26AWG TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO SMA JACK datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
DIPLEXER 2.4/5GHZ WLAN datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf