Vishay/Dale M55342H04B931DRWS
M55342H04B931DRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H04B931DRWS
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342H04B931DRWS.pdf
Availability of M55342H04B931DRWS
QUANTITY
M55342H04B931DRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H04B931DRWS
Internal Part NumberEIS-M55342H04B931DRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H04B931DRWS
Related LinksM55342H0, M55342H04B931DRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H04B931DRWS Details Description
Related parts for M55342H04B931DRWS
CONN AUD JACK 2.5MM 4COND SMT datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 2/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf