Vishay/Dale M55342H06B22G0RWS
M55342H06B22G0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H06B22G0RWS
Brief Description
RES SMD 22 OHM 2% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342H06B22G0RWS.pdf
Availability of M55342H06B22G0RWS
QUANTITY
M55342H06B22G0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H06B22G0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H06B22G0RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H06B22G0RWS
Related LinksM55342H0, M55342H06B22G0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H06B22G0RWS Details Description
Related parts for M55342H06B22G0RWS
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TOOL LOCATOR datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf