Vishay/Dale M55342H09B100DPWS
M55342H09B100DPWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H09B100DPWS
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
M55342H09B100DPWS.pdf
Availability of M55342H09B100DPWS
QUANTITY
M55342H09B100DPWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H09B100DPWS
Internal Part NumberEIS-M55342H09B100DPWS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2512
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H09B100DPWS
Related LinksM55342H0, M55342H09B100DPWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H09B100DPWS Details Description
Related parts for M55342H09B100DPWS
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 14PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50OHM PCB datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 6" datasheet.pdf
BUSS MED. VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf