Vishay/Dale M55342H09B150DPWS
M55342H09B150DPWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H09B150DPWS
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
M55342H09B150DPWS.pdf
Availability of M55342H09B150DPWS
QUANTITY
M55342H09B150DPWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H09B150DPWS
Internal Part NumberEIS-M55342H09B150DPWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H09B150DPWS
Related LinksM55342H0, M55342H09B150DPWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H09B150DPWS Details Description
Related parts for M55342H09B150DPWS
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 350 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 15MA 1.45 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf