Vishay/Dale M55342H09B20D0RWS
M55342H09B20D0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H09B20D0RWS
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
M55342H09B20D0RWS.pdf
Availability of M55342H09B20D0RWS
QUANTITY
M55342H09B20D0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H09B20D0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H09B20D0RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H09B20D0RWS
Related LinksM55342H0, M55342H09B20D0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H09B20D0RWS Details Description
Related parts for M55342H09B20D0RWS
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2MM T/H datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 5V datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf