Vishay/Dale M55342H12B22G0PWS
M55342H12B22G0PWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B22G0PWS
Brief Description
RES SMD 22 OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B22G0PWS.pdf
Availability of M55342H12B22G0PWS
QUANTITY
M55342H12B22G0PWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B22G0PWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B22G0PWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B22G0PWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B22G0PWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B22G0PWS Details Description
Related parts for M55342H12B22G0PWS
MOSFET P-CH 45V 0.09A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL ADJ 10SON datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
ISO AMP 3-WAY ISOLATION SIL 2 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST 8-PLEX datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 18POS datasheet.pdf