Vishay/Dale M55342H12B33G0PWS
M55342H12B33G0PWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B33G0PWS
Brief Description
RES SMD 33 OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B33G0PWS.pdf
Availability of M55342H12B33G0PWS
QUANTITY
M55342H12B33G0PWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B33G0PWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B33G0PWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B33G0PWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B33G0PWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B33G0PWS Details Description
Related parts for M55342H12B33G0PWS
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .110 8POS BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.1A 430 MOHM datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf