Vishay/Dale M55342H12B33H0PWS
M55342H12B33H0PWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B33H0PWS
Brief Description
RES SMD 33K OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B33H0PWS.pdf
Availability of M55342H12B33H0PWS
QUANTITY
M55342H12B33H0PWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B33H0PWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B33H0PWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B33H0PWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B33H0PWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B33H0PWS Details Description
Related parts for M55342H12B33H0PWS
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MALE M12 3POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM IND FAST datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf