Vishay/Dale M55342H12B3E32RWS
M55342H12B3E32RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B3E32RWS
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B3E32RWS.pdf
Availability of M55342H12B3E32RWS
QUANTITY
M55342H12B3E32RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B3E32RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B3E32RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B3E32RWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B3E32RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B3E32RWS Details Description
Related parts for M55342H12B3E32RWS
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
MCU 32BIT 64K FLASH 100-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.02% 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC OCTAL POWER SWITCH 24V 48QFN datasheet.pdf