Vishay/Dale M55342H12B64D9RTI
M55342H12B64D9RTI picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B64D9RTI
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B64D9RTI.pdf
Availability of M55342H12B64D9RTI
QUANTITY
M55342H12B64D9RTI Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B64D9RTI
Internal Part NumberEIS-M55342H12B64D9RTI
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B64D9RTI
Related LinksM55342H1, M55342H12B64D9RTI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B64D9RTI Details Description
Related parts for M55342H12B64D9RTI
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 81.6VC R6 datasheet.pdf
COLLET FFA.2E. - 8.0MM DIA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 17POS THRUHL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 20-22AWG GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf