Vishay/Dale M55342H12B909ART1
M55342H12B909ART1 picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B909ART1
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B909ART1.pdf
Availability of M55342H12B909ART1
QUANTITY
M55342H12B909ART1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B909ART1
Internal Part NumberEIS-M55342H12B909ART1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B909ART1
Related LinksM55342H1, M55342H12B909ART1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B909ART1 Details Description
Related parts for M55342H12B909ART1
CONN MINI-D 40POS R/A RECPT datasheet.pdf
CABLE GLAND IP54 PLASTIC PG 36 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOOTSEAL 1/4 BLACK HEX datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CLAMP LIFT COVER datasheet.pdf
IC MULTISOURCE CONTROLLER QFN datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf