Vishay/Dale M55342K03B4E32RWSV
M55342K03B4E32RWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K03B4E32RWSV
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/5W 1005
Datasheet Download
M55342K03B4E32RWSV.pdf
Availability of M55342K03B4E32RWSV
QUANTITY
M55342K03B4E32RWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K03B4E32RWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K03B4E32RWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1005
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1005
Supplier Device Package1005
Size / Dimension0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K03B4E32RWSV
Related LinksM55342K03, M55342K03B4E32RWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K03B4E32RWSV Details Description
Related parts for M55342K03B4E32RWSV
RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .2W 80DB 50MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 295MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf