Vishay/Dale M55342K06B113ERWSV
M55342K06B113ERWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B113ERWSV
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B113ERWSV.pdf
Availability of M55342K06B113ERWSV
QUANTITY
M55342K06B113ERWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B113ERWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K06B113ERWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B113ERWSV
Related LinksM55342K06, M55342K06B113ERWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B113ERWSV Details Description
Related parts for M55342K06B113ERWSV
CONN HEADER 23POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C030MS-3,0C1-2,V5,N3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MINI SOIC-8 STENCIL datasheet.pdf
.187 F-F RCPT BRZ SNPL datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 50 V datasheet.pdf