Vishay/Dale M55342K06B1B32RWS
M55342K06B1B32RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B1B32RWS
Brief Description
RES SMD 1.32KOHM 0.1% 0.15W 0805
Datasheet Download
M55342K06B1B32RWS.pdf
Availability of M55342K06B1B32RWS
QUANTITY
M55342K06B1B32RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B1B32RWS
Internal Part NumberEIS-M55342K06B1B32RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B1B32RWS
Related LinksM55342K0, M55342K06B1B32RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B1B32RWS Details Description
Related parts for M55342K06B1B32RWS
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DIA 6.5MM 2MM PIGT PNP NC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf