Vishay/Dale M55342K06B200ART3
M55342K06B200ART3 picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B200ART3
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B200ART3.pdf
Availability of M55342K06B200ART3
QUANTITY
M55342K06B200ART3 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B200ART3
Internal Part NumberEIS-M55342K06B200ART3
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B200ART3
Related LinksM55342K0, M55342K06B200ART3 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B200ART3 Details Description
Related parts for M55342K06B200ART3
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 8POS VERT TIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf