Vishay/Dale M55342K06B200ERS3
M55342K06B200ERS3 picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B200ERS3
Brief Description
RES SMD 200K OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B200ERS3.pdf
Availability of M55342K06B200ERS3
QUANTITY
M55342K06B200ERS3 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B200ERS3
Internal Part NumberEIS-M55342K06B200ERS3
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThick Film
FeaturesMilitary
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B200ERS3
Related LinksM55342K0, M55342K06B200ERS3 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B200ERS3 Details Description
Related parts for M55342K06B200ERS3
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR L6563/LL6566A datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL FRICTION-FIT GRN datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 17.91MM datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf