Vishay/Dale M55342K06B24E0RWSV
M55342K06B24E0RWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B24E0RWSV
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B24E0RWSV.pdf
Availability of M55342K06B24E0RWSV
QUANTITY
M55342K06B24E0RWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B24E0RWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K06B24E0RWSV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B24E0RWSV
Related LinksM55342K06, M55342K06B24E0RWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B24E0RWSV Details Description
Related parts for M55342K06B24E0RWSV
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 32POS VERT PCB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
IC OSC SINE WAVE REF PROG 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 330MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS datasheet.pdf