Vishay/Dale M55342K11B332DRWSV
M55342K11B332DRWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K11B332DRWSV
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/20W 0402
Datasheet Download
M55342K11B332DRWSV.pdf
Availability of M55342K11B332DRWSV
QUANTITY
M55342K11B332DRWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K11B332DRWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K11B332DRWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0402
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.025" W (1.02mm x 0.64mm)
Height0.030" (0.76mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K11B332DRWSV
Related LinksM55342K11, M55342K11B332DRWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K11B332DRWSV Details Description
Related parts for M55342K11B332DRWSV
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 1PSI datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER 250PSI NPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W DO204AL datasheet.pdf