Vishay/Dale M55342K12B22E0MTSV
M55342K12B22E0MTSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B22E0MTSV
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B22E0MTSV.pdf
Availability of M55342K12B22E0MTSV
QUANTITY
M55342K12B22E0MTSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B22E0MTSV
Internal Part NumberEIS-M55342K12B22E0MTSV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTF-001-2014-Rev-0 20/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B22E0MTSV
Related LinksM55342K12, M55342K12B22E0MTSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B22E0MTSV Details Description
Related parts for M55342K12B22E0MTSV
DIP CABLE - CDP24G/AE24M/X datasheet.pdf
IC ADC 13BIT 2.7V 4CH SPI 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV 0.12A 8SOIC datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R PAR 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
25CIR MTA100 FD THR ASSY NAT datasheet.pdf
CONN SMD HDR W/S PEG GOLD 98POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.5A datasheet.pdf