Lattice Semiconductor Corporation M5LV-256/104-12VI
M5LV-256/104-12VI picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-256/104-12VI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 256MC 12NS 144TQFP
Datasheet Download
M5LV-256/104-12VI.pdf
Availability of M5LV-256/104-12VI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5LV-256/104-12VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-256/104-12VI
Internal Part NumberEIS-M5LV-256/104-12VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells256
Number of Gates-
Number of I/O104
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-256/104-12VI
Related LinksM5LV-256, M5LV-256/104-12VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-256/104-12VI Details Description
Related parts for M5LV-256/104-12VI
IC DAC 12BIT SERIAL IOUT 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2-24V 120W datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LJT 3C 3#20 PIN RECP datasheet.pdf
220UF 63V 9.5X38 85C AXI datasheet.pdf