Lattice Semiconductor Corporation M5LV-256/74-12VC
M5LV-256/74-12VC picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-256/74-12VC
Brief Description
IC CPLD 256MC 12NS 100TQFP
Datasheet Download
M5LV-256/74-12VC.pdf
Availability of M5LV-256/74-12VC
QUANTITY
M5LV-256/74-12VC Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-256/74-12VC
Internal Part NumberEIS-M5LV-256/74-12VC
Standard Package90
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-256/74-12VC
Related LinksM5LV-256, M5LV-256/74-12VC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-256/74-12VC Details Description
Related parts for M5LV-256/74-12VC
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.85V HIGH TO92 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE SOT234 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD USB HS RS422 CONVERTER 2 CH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf