Lattice Semiconductor Corporation M5LV-320/120-15YI
M5LV-320/120-15YI picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-320/120-15YI
Brief Description
IC CPLD 320MC 15NS 160PQFP
Datasheet Download
M5LV-320/120-15YI.pdf
Availability of M5LV-320/120-15YI
QUANTITY
M5LV-320/120-15YI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-320/120-15YI
Internal Part NumberEIS-M5LV-320/120-15YI
Standard Package24
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells320
Number of Gates-
Number of I/O120
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-320/120-15YI
Related LinksM5LV-320, M5LV-320/120-15YI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-320/120-15YI Details Description
Related parts for M5LV-320/120-15YI
JUMPER-H1500TR/A2015B/X 6" datasheet.pdf
CAP BUTTON 10X20MM GREEN 2-PARTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
HSG 3.96MM WTB POS LOCK 2POS GWC datasheet.pdf
RES 3.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH datasheet.pdf