Lattice Semiconductor Corporation M5LV-512/160-12YI
M5LV-512/160-12YI picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-512/160-12YI
Brief Description
IC CPLD 512MC 12NS 208PQFP
Datasheet Download
M5LV-512/160-12YI.pdf
Availability of M5LV-512/160-12YI
QUANTITY
M5LV-512/160-12YI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-512/160-12YI
Internal Part NumberEIS-M5LV-512/160-12YI
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-512/160-12YI
Related LinksM5LV-512, M5LV-512/160-12YI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-512/160-12YI Details Description
Related parts for M5LV-512/160-12YI
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 960MA 250 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 22A SCREW datasheet.pdf
IC AMP LIMITING 16TQFN datasheet.pdf
WATER CHILLERS EB RACK SERIES datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf