Microsemi SoC M7A3P1000-FG144
M7A3P1000-FG144 picture photo
Mfg. Part Number
M7A3P1000-FG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M7A3P1000-FG144.pdf
Availability of M7A3P1000-FG144
QUANTITY
M7A3P1000-FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M7A3P1000-FG144
Internal Part NumberEIS-M7A3P1000-FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M7A3P1000-FG144
Related LinksM7A3P10, M7A3P1000-FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M7A3P1000-FG144 Details Description
Related parts for M7A3P1000-FG144
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-5POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD PLL FOR DTV 16-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN CABLE SOCKET ANG 4POS 5M datasheet.pdf