Microsemi SoC M7A3P1000-FG256
M7A3P1000-FG256 picture photo
Mfg. Part Number
M7A3P1000-FG256
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 256FBGA
Datasheet Download
M7A3P1000-FG256.pdf
Availability of M7A3P1000-FG256
QUANTITY
M7A3P1000-FG256 Order Process
Ship out your order
Specifications of M7A3P1000-FG256
Internal Part NumberEIS-M7A3P1000-FG256
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Total RAM Bits147456
Number of I/O177
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M7A3P1000-FG256
Related LinksM7A3P10, M7A3P1000-FG256 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M7A3P1000-FG256 Details Description
Related parts for M7A3P1000-FG256
RECTIFIER BRIDGE 25A 50V GBPC datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 170MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NO PCMT 10W 200V datasheet.pdf
MICRO 51C P /33 10CR 72" NI datasheet.pdf