Harwin Inc. M80-5000000M1-10-331-00-000
M80-5000000M1-10-331-00-000 picture photo
Mfg. Part Number
M80-5000000M1-10-331-00-000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR MIX-TEK 10POS
Datasheet Download
M80-5000000M1-10-331-00-000.pdf
Availability of M80-5000000M1-10-331-00-000
QUANTITY
M80-5000000M1-10-331-00-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-5000000M1-10-331-00-000
Internal Part NumberEIS-M80-5000000M1-10-331-00-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDatamate High Reliability Connectors
Featured ProductDatamate Mix-Tek
Datamate Series Connectors
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDatamate Mix-Tek
PackagingTube
Contact TypeMale Pin, Power
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.157" (4.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
FeaturesMating Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-5000000M1-10-331-00-000
Related LinksM80-5000000M1, M80-5000000M1-10-331-00-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-5000000M1-10-331-00-000 Details Description
Related parts for M80-5000000M1-10-331-00-000
CAP ALUM 39000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN FFC VERT 3POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL RED datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 14A 6.5 MOHM SMD datasheet.pdf
MOTOR CONTROL KIT FOR RL78/G14 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RELAY SSR 48-530 V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf