Harwin Inc. M80-5215042
M80-5215042 picture photo
Mfg. Part Number
M80-5215042
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
25+25 WAY M VERT 4.5 TAIL WOJS
Datasheet Download
M80-5215042.pdf
Availability of M80-5215042
QUANTITY
M80-5215042 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-5215042
Internal Part NumberEIS-M80-5215042
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDatamate J-Tek
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesMating Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-5215042
Related LinksM80-5, M80-5215042 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-5215042 Details Description
Related parts for M80-5215042
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DMP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 60A 0.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 37POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
ECONOMY HEADCOVER S-103L-20 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf
FO C/A LC VIO MTRJ XG AQU datasheet.pdf
Silicon 25V hyperabrupt varactor diodes IC datasheet.pdf