Harwin Inc. M80-7543442
M80-7543442 picture photo
Mfg. Part Number
M80-7543442
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
17+17 DIL MALE VERT CONN
Datasheet Download
M80-7543442.pdf
Availability of M80-7543442
QUANTITY
M80-7543442 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-7543442
Internal Part NumberEIS-M80-7543442
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDatamate L-Tek
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-7543442
Related LinksM80-7, M80-7543442 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-7543442 Details Description
Related parts for M80-7543442
IC DRIVER LIQ CRYSTL DISP 44PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201AE datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
RES MO 1W 680 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 66.6666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 800MA 292.5 MOHM datasheet.pdf