Harwin Inc. M83-LFT1F2N36-0000-000
M83-LFT1F2N36-0000-000 picture photo
Mfg. Part Number
M83-LFT1F2N36-0000-000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
M83-LFT1F2N36-0000-000.pdf
Availability of M83-LFT1F2N36-0000-000
QUANTITY
M83-LFT1F2N36-0000-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M83-LFT1F2N36-0000-000
Internal Part NumberEIS-M83-LFT1F2N36-0000-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83-LFT1F2N36-0000-000
Related LinksM83-LFT1F2N, M83-LFT1F2N36-0000-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M83-LFT1F2N36-0000-000 Details Description
Related parts for M83-LFT1F2N36-0000-000
MOSFET P-CH 20V 5.3A 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf