Harwin Inc. M83-LMT1M2N36-0000-000
M83-LMT1M2N36-0000-000 picture photo
Mfg. Part Number
M83-LMT1M2N36-0000-000
Brief Description
3 ROW M/T M VERT J/S 36 WAY
Datasheet Download
M83-LMT1M2N36-0000-000.pdf
Availability of M83-LMT1M2N36-0000-000
QUANTITY
M83-LMT1M2N36-0000-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M83-LMT1M2N36-0000-000
Internal Part NumberEIS-M83-LMT1M2N36-0000-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
FeaturesMating Flange, Mounting Flange, Mounting Hardware
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83-LMT1M2N36-0000-000
Related LinksM83-LMT1M2N, M83-LMT1M2N36-0000-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M83-LMT1M2N36-0000-000 Details Description
Related parts for M83-LMT1M2N36-0000-000
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO41 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf