ITT Cannon, LLC M83513/03-D10C
M83513/03-D10C picture photo
Mfg. Part Number
M83513/03-D10C
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25C P /33 WHT 36"
Datasheet Download
M83513/03-D10C.pdf
Availability of M83513/03-D10C
QUANTITY
M83513/03-D10C Order Process
Ship out your order
Specifications of M83513/03-D10C
Internal Part NumberEIS-M83513/03-D10C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83513/03-D10C
Related LinksM83513/, M83513/03-D10C Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M83513/03-D10C Details Description
Related parts for M83513/03-D10C
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 20-PLCC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
EBUS 5P POE 1SM STF datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf