ITT Cannon, LLC M83513/03-F14C
M83513/03-F14C picture photo
Mfg. Part Number
M83513/03-F14C
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37C P /11 10CR 72"
Datasheet Download
M83513/03-F14C.pdf
Availability of M83513/03-F14C
QUANTITY
M83513/03-F14C Order Process
Ship out your order
Specifications of M83513/03-F14C
Internal Part NumberEIS-M83513/03-F14C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83513/03-F14C
Related LinksM83513/, M83513/03-F14C Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M83513/03-F14C Details Description
Related parts for M83513/03-F14C
IC SRAM 9MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 3% 800VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf