ITT Cannon, LLC M83513/20-G01CN
M83513/20-G01CN picture photo
Mfg. Part Number
M83513/20-G01CN
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
M83513/20-G01CN
Datasheet Download
M83513/20-G01CN.pdf
Availability of M83513/20-G01CN
QUANTITY
M83513/20-G01CN Order Process
Ship out your order
Specifications of M83513/20-G01CN
Internal Part NumberEIS-M83513/20-G01CN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83513/20-G01CN
Related LinksM83513/, M83513/20-G01CN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M83513/20-G01CN Details Description
Related parts for M83513/20-G01CN
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER UNBUFF SGL SOT-353 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 4.4A 1206-8 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
RES 374 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN HOUSING 16POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf